درمان افتادگی رحم

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

درمان افتادگی رحم

رحم زنان عضوی از بدن آنان است که در جنب آن عضلات و اعضای دیگری وجود دارد. این عضلات و اندام ها وظیفه حمایت و نگه داری آن را در جایگاه اصلی خود به عهده دارند. دستگاه تناسلی زنان از پیچیدگی و حسایت خاصی برخوردار است به همین منظور لازم است درمان بیماری های زنان جدی گرفته شود.بسیاری از عوامل و علل وجود دارند که موجب می شود عضلات رحمی و اجزای اطراف آن با مشکلاتی روبرو شوند و در نگه داری رحم ناموفق عمل کنند.از این رو نتیجه ی قطعی کاهش توان عضلات لگنی و عضلات اطراف رحم، افتادگی رحم و خارج شدن رحم از محل اصلی خود و پیشروی آن تا دهانه واژن است. در این مقاله به بررسی روش های مختلف برای درمان افتادگی رحم و عوامل ایجاد کننده آن می پردازیم.

افتادگی رحم

 

علل افتادگی رحم کدامند؟

همانطور که در بخش قبلی گفتیم رحم در اثر علل و عوامل مختلفی دچار افتادگی می شود. مهم ترین و شایع ترین علل بروز افتادگی رحم از این قرار است:

  • افزایش سن و شروع سن یائسگی از جمله عللی است که در این عارضه اثر بخش خواهد بود. در دوران یائسگی به دلیل اینکه زنان با کاهش هورمون استروژن روبرو می شوند تمامی بخش های رحمی با افت شدیدی روبرو شده و افتادگی رحم از جمله نشانه هایی است که بدن زنان با مشکلات روبرو شده است.
  • بارداری و زایمان طبیعی؛ زایمان طبیعی از دیگر عواملی است که در بسیاری از زنان افتادگی رحم به همراه خواهد داشت و موجب می شود که رحم از محل اصلی خود خارج شده و افتادگی پیدا کند.
  • افزایش وزن در خانم های متاهل نیز موجب وارد آمدن فشارهایی به نواحی لگنی و رحمی است که می تواند افتادگی رحم به همراه داشته باشد.
  • زنان ورزشکاری که به انجام فعالیت های سنگین و حرفه ای می پردازند. مثلا زنانی که وزنه برداری کار می کنند بیش از دیگر زنان در معرض ای ن آسیب جسمانی هستند.

 

بهترین روش درمان افتادگی رحم؛ لیزر درمانی

در طول سال های اخیر روش های متعدد و مختلفی برای درمان افتادگی رحم بکار گرفته شده است. اما لیزر درمانی از جمله نوین ترین و کارآمد ترین روش هایی است که در چند ساله اخیر بکار گرفته شده و اثرات مثبت شایانی را از خود به جای گذارده است.

لیزر های مختلف از جمله ابزار هایی هستند که در طول یک دهه اخیر در بخش های مختلفی از پزشکی، درمانی و زیبایی ورود کرده و توانستند اثرات مثبت خود را داشته باشند.

درمان افتادگی رحم یکی از حوزه هایی است که بهترین متخصص زنان توانستند با کمک لیزر ها تا حد قابل توجهی به درمان زنان بپردازند. برای کسب آگاهی یا درمان افتادگی رحم می توانید با مطب دکتر سهیلا نانکلی تماس بگیرید یا از طریق سامانه مشاوره آنلاین از خدمات استفاده بفرمایید.

درجه افتادگی رحم

لیزر درمانی برای درمانی افتادگی رحم چگونه انجام می شود؟

در این روش با بکار گیری لیزر های مختلف می توانند به تقویت عضلات کف لگن و نواحی رحمی بپردازند و در نتیجه از افتادگی مجدد رحم جلوگیری کنند.

در واقع به بیانی دیگر همانطور که در بخش علل افتادگی رحم مطرح شد ضعف عضلات ناحیه لگنی از جمله عللی است که در افتادگی رحم نقش دارد. از این رو زمانی که لیزر ها بکار گرفته می شوند می توانند این عضلات را تقویت کرده در نهایت به قرار گیری رحم در محل اصلی خود کمک می کنند.

لیزر ها تاثیرات قابل توجهی در محکم کردن بافت نواحی مختلف واژینال و رحمی دارد از این رو افتادگی رحم درمان می شود.

 

لیزر درمانی برای درمان افتادگی رحم چه مزایایی دارد؟

مهم ترین مزیتی که لیزر ها دارند این است که زنان را از انجام جراحی رحم بی نیاز می کنند. در واقع لیزر درمانی از جمله روش هایی است که بدون خطر و با بالاترین کیفیت درمانی می تواند به درمان افتادگی رحم بپردازد بدون این که عارضه ای خاص به همراه داشته باشد.

این روش درمانی بدون درد و خونریزی خواهد بود و مدت زمان تاثیر گذاری این روش درمانی طولانی است.

در تمامی مواردی که برای درمان افتادگی رحم زنان از این روش درمانی استفاده شده نتایج مثبت قابل توجهی در پی داشته است.

 

نتیجه گیری

علیرغم تاثیرات قابل توجهی که لیزر درمانی برای درمان افتادگی رحم در پی دارد اما اگر از سوی متخصصین این حوزه انجام نشود نمی توان به نتایج درمانی این روش امیدوار بود. بسیاری از بهترین متخصص زنان در بکار گیری لیزر های مختلف مهارت کافی را داشته و می توانند بهترین نتایج درمانی را رقم بزنند. از این رو توصیه مان این است که همان طور که برای انجام زایمان سزارین یا درمان نازایی در زنان در انتخاب مخصص زنان و زایمان دقت می شود. برای درمان سایر بیماری های زنان یا جراحی های زیبایی زنان به بهترین متخصص زنان و زایمان مراجعه بفرمایید. برای مثال ساکنان استان کرمانشاه با استفاده از تجربه یافراد به بهترین متخصص زنان و زایمان در کرمانشاه مراجعه نمایند. به متخصصین امر مراجعه کرده و از پزشکانی کمک بگیرید که مهارت های علمی و عملی کافی را برای درمان افتادگی رحم دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
دکتر سهیلا نانکلی

دکتر سهیلا نانکلی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی (جراح زیبایی زنان)

من؛ دکتر سهیلا نانکلی، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در استان عزیز کرمانشاه هستم. این جانب، دوره های لیزر و RF زیبایی را در کشورهای مطرحی مانند: کره، ایتالیا و برخی مراکز معتبر در کشور آمریکا، گذرانده ام. رتبه چهلمین دوره برد تخصصی زنان و زایمان ایران، از دانشگاه شهید بهشتی، را کسب کرده ام. برای انجام هر اموری مربوط به طب زنان مانند: زایمان، زیبایی، نازایی، لیزرتراپی، جوانسازی ناحیه تناسلی، درمان خشکی واژن، بی اختیاری ادرار و… در خدمت شما عزیزان هستم.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
انسداد لوله های رحمی و نازایی!

انسداد لوله های رحمی و نازایی!

تخمک هایی که بارور شده اند در لوله های رحمی قرار دارند و از طریق لوله های رحمی وارد رحم می شوند پس لوله های رحمی نقش بسیار مهمی درباروری دارند و هرگونه انسداد و آسیب به لوله های رحمی سبب می شود که...

عفونت لگن و التهاب آن چگونه درمان می شود؟

عفونت لگن و التهاب آن چگونه درمان می شود؟

یکی از انواع بیماری های زنانه بیماری التهاب لگن است. در این بیماری در اندام های داخلی تولید مثلی مثل رحم و لوله های رحمی و نیز لگن عفونت ایجاد می شود. در صورتی که این بیماری در مراحل اولیه تشخیص...

حاملگی خارج از رحم و درمان آن!

حاملگی خارج از رحم و درمان آن!

حاملگی خارج  از رحم به وضعیتی گفته می شود که در آن تخمک بارور شده در محلی غیر از محل اصلی خود یعنی رحم لانه گزینی و رشد می کند. اگر می خواهید بدانید که: در چه شرایطی حاملگی خارج از رحم اتفاق می...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *