دکتر سهیلا نانکلی / بیماری های زنان / درمان قطعی عفونت واژن

درمان قطعی عفونت واژن

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

عفونت های واژن یکی از بیماری های شایع درمیان تمامی بانوان است. طیف گسترده انواع ان بیماری و روش های متفاوت در درمان هر یک و مهم تر ازهمه بدون علائم بودن برخی از انواع این بیماری، مشکلاتی در درمان این انواع عفونت واژن ایجاد کرده است. این عفونت ها به دلیل ایجاد بوی نامطبوع و یا حساست هایی که در پوست ناحیه تناسلی فرد وارد می کند موجب ناراحتی برای هر بانویی خواهد بود و از این جهت درمان انواع عفوت های واژن یکی از دغدغه های اصلی تمامی بانوان است. در ادامه به بررسی ابعاد متفاوت این شیوه خواهیم پرداخت

درمانی برای عفونت واژن

اگر ناحیه واژن دچار التهاب و تورم چرکی شود در این زمان اصطلاحا می گوییم دچار عفونت شده است.

متاسفانه باید گفت عفونت در نواحی واژینال این روزها جزء بیماری های شایع زنان شده است. این روزها علل و عوامل مختلفی باعث شده است که خانم ها (مخصوصا خانم های متاهل) دچار مشکلاتی در ناحیه واژن خود شوند.

مشکلاتی چون: افتادگی واژن، شلی واژن، چین و چروک در ناحیه واژن، عفونت هایی که بر اثر عوامل مختلف ایجاد می شوند، احساس بوی بد در این ناحیه، گشادی در واژن و غیره…

عکس عفونت واژن

انواع عفونت واژن

رایج ترین عفونت های واژن شامل موارد ذیل می گردد:

عفونت ها قارچی

سوزاک

عفونت های باکتریایی

کلامیدیا

واژنیت غیرعفونی یا واکنش های آلرژیک

واژنیت ویروسی

تریکومونیازیس

علل ایجاد عفونت واژن

بهداشت نامناسب و عدم رعایت بهداشت فردی را می توان اصلی ترین دلیل در بروز عفونت واژن دانست. علاوه بر این پوشیدن لباس زیر نامناسب و آسیب به بافت بدن به واسطه درگیری با بیماری های مختلف، همگی به عنوان دلایل بروز عفونت واژینال شناخته می گردند.

به طور کلی این عفونت ها به علل مختلف ممکن است در ناحیه واژن به وجود بیایند. به طور مثال:

  1. عفونتی که ناشی از رشد بی رویه قارچ ها در قسمت واژن است. ( عفونت قارچی)
  2. برخی از عفونت ها ناشی از این است که باکتری هایی که در واژن باید باشند تعداشان و نوع شان تغییر کند. ( درواقع واژن بخشی از باکتری ها را به طور طبیعی دارد اما اگر نوع شان تغییر کند واژن عفونی می شود.) ( عفونت باکتریال)
  3. اگر یک نوع انگل وارد واژن شود منجر به عفونی شدن واژن می گردد

علائم عفونت در ناحیه تناسلی

در ناحه تناسلی همیشه ترشحاتی بدون بو و به رنگ شفاف وجود دارد. این ترشحات در دوران بارداری با غلظت متفاوتی دیده می شوند اما به طور کلی در زمان وجود عفونت واژینال این ترشحات تغییرات چشمگیری خواهند داشت که به شناسایی و وجود بیماری کمک خواهد کرد. در ادامه برخی از شایع ترین علائم مشخص خواهد شد:

تغییر در رنگ، بو و غلظت ترشحات واژن برای هر فرد

خارش

تورم در ناحیه بیرونی واژینال

سوزش در هنگام ادرار کردن

احساس درد در رابطه جنسی

احساس درد هنگام دفع ادرار

درمان عفونت واژن

در خصوص درمان عفونت واژن باید این نکته را به یاد داشته باشید که تشخیص به موقع و درست مساوی است با درمان. به منظور شناسایی عفونت نیز لازم است به بهترین متخصص زنان مراجعه کرده و از این طریق بهترین شیوه درمانی را برگزینید.

به منظور تشخیص به موقع بیماری لازم است ابتدا تاریخچه پزشکی فرد توسط پزشک متخصص بررسی گردد، آزمایشات لازم و معاینه بدنی انجام شود تا از این طریق بهترین درمان انتخاب شود.

لیزر در درمان عفونت واژن


خوش بختانه در دهه های اخیر با توجه به رشد و گسترشی که در تکنیک ها و روش های درمان  از یکسو، و طراحی و تولید ابزار آلات پزشکی از سوی دیگر، شاهد هستیم، منجر به این اتفاق خوش یمن شده است که بسیاری از مسائل و مشکلاتی که در گذشته درمان آن بسیار سخت و ممتنع می بود این روزها کاملا ساده و به راحتی قابل حل است.

یکی از پیشرفت ها در حوزه ابزار آلات پزشکی؛ تولید و طراحی لیزر هایی است که در درمان گستره ای از بیماری ها در کنار بیماران و پزشکان قرار گرفته است و طیف وسیعی از نگرانی ها را حل و رفع کرده است.

عفونت های واژینال از جمله بیماری های مهمی است که لیزر درمانی گزینه بسیار خوبی برای مقابله با آن است. خوش بختانه مطب ها و کلینیک های زیادی هستند که می توانند با این روش مشکلات جسمی و جدی ما را درمان کنند.

مزایای لیزر در درمان عفونت واژن

علائم عفونت واژن

مزایای لیزر در درمان عفونت واژینال شامل موارد ذیل می گردد:

  • رفع مشکل زنان در رابطه جنسی؛ با روش لیزر درمانی زنانی که در هنگام رابطه جنسی و دخول آلت باعث می شود که درد بکشند می توانند با این روش درمانی، درد ناشی از رابطه را برطرف سازند.
  • خانم هایی که مجبورند از استروژن واژینال استفاده کنند، روش لیزر درمانی جایگزین خوبی برای این روند درمانی است.
  • عده ای از زنان که به دلیل یائسگی؛ واژن خشکی دارند و سوزش هایی دراین عضو بدن خود احساس می کنند می توانند از روش لیزر درمانی استفاده کنند.
  • درمان بیماری لیکن پلان نیز از کاربردهایی است که لیزر می تواند برای بسیاری از بیماران به ارمغان بیاورد.
  • روشی برای درمان بی ارادگی در ادرار کردن است. بسیاری از زنانی که دچار این مشکل می شوند می توانند از لیزر درمانی استفاده کنند.

نقش بهترین متخصص زنان در درمان عفونت واژن

در این بخش می خواهیم به مهم ترین موضوعی که در روند درمانی خانم ها مخصوصا برای درمان بیماری های شایع مطرح است بپردازیم.

پزشک متخصصی که قرار است در جریان درمان و تشخیص بیماری های زنانه در کنار شما باشد باید یکسری ویژگی هایی داشته باشد. از جمله:

  1. حتما باید از بهترین متخصص زنان کمک بگیرید. متخصصی که در زمینه مورد نظر سال ها مطالعه و تجربه داشته و توانسته در طول مدت کار و فعالیت خودش رزومه ی موفق و قابل دفاعی را ارائه داده باشد.

این نکته از آن رو مطرح است که تعداد زیادی از بیماری های زنان مختص واژن و ناحیه تناسلی است. عضوی که مهم ترین نقش را در زندگی زناشویی بازی می کند.

اگر به هر دلیلی برای واژن مشکلی پیش بیاید ممکن است زندگی زناشویی را با مشکل دچار کند. به همین جهت در مواردی مشاهده شده است که به دلیل کم تجربگی و ناپختگی پزشک متخصص، مشکل قبلی حل که نشده هیچ، عوارض دیگری هم برای بیمار ایجاد شود. به همین جهت همواره به بیماران و بانوان عزیز توصیه می کنیم که از بهترین و متخصص ترین پزشکان این حوزه کمک بگیرند.

  1. دومین صفتی که برای متخصص زنان مطرح است داشتن وجدان کاری است. در بسیاری از موارد رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای از سوی پزشکان موجب می شود با بیماران مماشات زیادی داشته باشند و درمواردی که مراجع با مسائل مالی روبروست با مدارا رفتار کنند.

سخن آخر

در این مقاله هدف این بود که عفونت های واژینال را به طور کلی با تمام علائم و نیز روش درمان آن یعنی لیزر درمانی، مطرح کنیم. امید است که در پایان این راه توانسته باشیم به هدف خود نائل آمده باشیم و این مقاله بتواند شما را در تصمیم گیری در مورد شیوه درمان بیماری خود به درستی راهنمایی کند.

دکتر سهیلا نانکلی (متخصص زنان و زایمان در کرمانشاه)، با استفاده از نوین ترین تجهیزات روز دنیا به درمان بیماری های زنان می پردازد. ایشان با بهره گیری از دانش و مهارت بالا آماده ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به شما عزیزان می باشند.
برای برقراری ارتباط با ایشان از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس: ۰۹۹۰۲۲۶۱۶۰۵
صفحه اینستاگرام دکتر سهیلا نانکلی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴]
دکتر سهیلا نانکلی

دکتر سهیلا نانکلی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی (جراح زیبایی زنان)

من؛ دکتر سهیلا نانکلی، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در استان عزیز کرمانشاه هستم. این جانب، دوره های لیزر و RF زیبایی را در کشورهای مطرحی مانند: کره، ایتالیا و برخی مراکز معتبر در کشور آمریکا، گذرانده ام. رتبه چهلمین دوره برد تخصصی زنان و زایمان ایران، از دانشگاه شهید بهشتی، را کسب کرده ام. برای انجام هر اموری مربوط به طب زنان مانند: زایمان، زیبایی، نازایی، لیزرتراپی، جوانسازی ناحیه تناسلی، درمان خشکی واژن، بی اختیاری ادرار و… در خدمت شما عزیزان هستم.

مقالات مرتبط
عوارض بعد از یائسگی

عوارض بعد از یائسگی

یکی از دغده های خانم های میانسال قطع پریود و یا همان یائسگی زودرس است، که ممکن است این سوال پیش آید که، زمانی که خانمی با یائسگی زودرس مواجه شود چه مشکلاتی ممکن است برایش به وجود آید؟ به هر حال...

عمل ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

عمل ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

امروزه جراحی های زیبایی واژن مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار گرفته است. خانم هایی که تجربه زایمان به خصوص زایمان طبیعی را داشته اند ممکن است از ظاهر ناحیه تناسلی خود راضی نباشند و به دنبال اصلاح آن...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *