دکتر سهیلا نانکلی / جراحی زیبایی واژن / روش های معجزه آسا در درمان چروک واژن

روش های معجزه آسا در درمان چروک واژن

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

درمان چروک واژن

علل موثر بر شل شدگی واژن کدام اند؟
مهم ترین علت برای شل شدگی واژن کدام است؟
روش های درمان چروک واژن کدامند؟
درمان تنگ کردن واژن با نخ چگونه است؟

یکی از مهم ترین مشکلاتی که زنان با آن مواجه می شوند شل شدگی واژن است. این عارضه می تواند ناشی از علل مختلفی باشد. زنان بعد از مدتی نمی توانند با این عارضه مواجهه ای مثبت داشته باشند.

البته این اتفاق کاملا طبیعی است زیرا که شل شدگی واژن تا حد زیادی می تواند زندگی زناشویی زنان را تحت تاثیر قرار دهد و آنها را در روابط جنسی با مشکلاتی جدی روبرو شوند. بنابر این به دنبال روش های درمانی ای هستند که بتوانند به نوعی از این عارضه رهایی یابند.

 • در نوشتاری که در پیش رو دارید بسیاری از مسائلی که در زمینه شل شدگی واژن وجود دارد، از علل زمینه ساز این عارضه گرفته تا روش های درمانی که مهمترین بخش این نوشتار است، نگارش می شود.
درمان شلی واژن

درمان شلی واژن

علل شل شدگی واژن

واقعیتی که وجود دارد این است که این عارضه دیر یا زود برای زنان رخ خواهد داد و پیامد های این مشکل می تواند منجر به پیش آمدن شرایطی شود که بسیار منفی باشد.

از مهم ترین عواملی که در شل شدگی واژن دخیل اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش سن

افزایش سن از عللی است که علت غیر مستقیم برای شل شدگی واژن محسوب می شود. در واقع زنانی که سن شان بالا می رود و به یائسگی نزدیک می شوند به جهت این که با تغییرات هورمونی مواجه می شوند و با کاهش هورمون استروژن و کلاژن روبرو خواهند بود این مساله موجب می شود که در بخش های مختلف بدنی از جمله واژن تغییراتی را شاهد باشند.

این دو هورمون تاثیرات زیادی در طراوت و شادابی اعضای مختلف بدنی از جمله واژن خانم ها دارد. در صورتی که این هورمون ها کاهش پیدا می کنند موجب می شود که واژن خانم وضعیت سابق خود را نداشته باشد و دچار شلی و افتادگی و افزایش حالت ارتجاعی (گشاد شدن) شود.

 1. روابط جنسی متعدد

این عامل تا حد قابل توجهی می تواند در شل شدگی و افزایش حالت ارتجاعی واژن (گشاد شدن دهانه واژن) تاثیر گذار باشد. طبیعی است زنان بعد از سال ها و گذشت مدت زمان زیادی از ازدواج و تجربه رابطه جنسی دیگر همچون سابق واژنی جوان نداشته باشند.

 1. زایمان طبیعی

زایمان خود به تنهایی و با یک بر تجربه می تواند عاملی جدی برای شل شدن دهانه واژن باشد. اما در مواردی زنان به دلیل تجربه های مکرر، مشکل  شل شدگی را بیشتر از دیگران تجربه خواهند کرد.

 • باید گفت زایمان مهمترین علت شل شدگی واژن است. زنان در هر سنی زایمان داشته باشند بعد  از زایمان شرایط واژن شان کاملا با قبل از زمان زایمان متفاوت خواهد شد.

این عارضه مخصوصا در زایمان هایی خاص ظهور و بروز بیشتری دارد. بدین معنا که گاها زنان بچه هایی به دنیا می آورند که از لحاظ وزنی، وزن زیادی دارند یا اینکه بچه ها سر بزرگی دارند. در این موارد نیز زنان با مشکل شل شدگی  واژن روبروخواهند شد.

ترمیم واژن بعد از زایمان

ترمیم واژن بعد از زایمان

روش های درمان شل شدگی واژن

برای بهبود وضعیت واژن و کاهش حالت ارتجاعی واژن، در طول سال ها اقدامات و روش های مختلفی بکار گرفته شده است.  این روش ها مزیت ها و محدودیت های مخصوص به خود را دارند. اما در این بخش مهم ترین روش هایی که در این زمینه بکار گرفته می شود معرفی می گردد.

 • درمان شل شدگی واژن با نخ ها جاذب

در این روش با بکارگیری از بهترین و با کیفیت ترین نخ های جاذب می توان به درمان شل شدگی واژن پرداخت. در این روش متخصصین این حوزه در طی یک جراحی با نخ هایی جاذب دیواره های داخل واژن را بخیه می کنند و بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه این نخ ها جذب بدن زنان می شود.

 • از جمله مهم ترین مزیت هایی که این روش درمانی دارد این است که هیچ نوع مشکلی را برای زنان پیش نمی آورد زیرا که کاملا با ساختار بدن زنان سازگاری تام دارد.

واقعیتی که وجود دارد این است که این جراحی ها علاوه بر اینکه جنبه درمانی دارد جنبه زیبایی نیز دارد و می تواند تاثیرات زیادی در بهبود وضعیت جنسی زنان داشته باشند.

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با نخ

در مواردی مشاهده شده است که زنان بعد از اینکه زایمان داشته اند علاوه بر این که دچار شل شدگی واژن شده اند با لابیاهای نامتقارن نیز مواجه گشته اند. درواقع از بین رفتن تقارن لابیاها بعد از زایمان از جمله عارضه هایی است که در بسیاری از موارد برای زنان رخ می دهد.

 • در این موارد یکی از روش های درمانی که می تواند این عارضه را از بین ببرد لابیاپلاستی است. در لابیاپلاستی تمامی اتفاقات و مشکلاتی که برای لابیاها رخ داده اند برطر ف می شود تا زیبایی و کیفیت جنسی واژن به حالت قبلی برگردد.

در این روش با برش هایی که در ناحیه لابیاها زده می شود می توانند تقارن لابیاها را افزایش دهند. در این روش نیز از نخ های جذبی و لیزر استفاده می کنند تا محل برش ها بسته شود.

لابیاپلاستی در این سال ها بسیار موفق عمل کرده است و بسیاری از مشکلات زنان را بر طرف ساخته است.

مزایای روش های درمانی برای رفع شل شدگی واژن

درمان شل شدگی واژن از هر روشی انجام شود مزایایی در پی دارد که در تمامی روش ها مشترک است.

از جمله مهم ترین مزایای درمان شل شدگی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش میزان اعتماد به نفس در زنان در هنگام رابطه جنسی
 • افزایش کیفیت در رابطه جنسی و افزایش رضایت جنسی از سوی هر دو شریک جنسی
 • افزایش جذابیت های جنسی در زنان به واسطه زیبایی ای که در طی جراحی برای نواحی واژن ایجاد شده است
 • افزایش لذت جنسی به جهت اینکه حالت ارتجاعی واژن کاهش یافته است (تنگ شدن واژن)

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که اطلاعاتی که در بخش های مختلف برای شما ارائه شد بتواند روشنگر مسیر درمانی شما باشد. همواره اگاهی از کیفیت روند درمان می تواند تا حد زیادی از استرس و اضطراب های زنان بکاهد. کاهش استرس تا حد زیادی می تواند به موفقیت نتیجه درمان کمک کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۴]
دکتر سهیلا نانکلی

دکتر سهیلا نانکلی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی (جراح زیبایی زنان)

من؛ دکتر سهیلا نانکلی، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در استان عزیز کرمانشاه هستم. این جانب، دوره های لیزر و RF زیبایی را در کشورهای مطرحی مانند: کره، ایتالیا و برخی مراکز معتبر در کشور آمریکا، گذرانده ام. رتبه چهلمین دوره برد تخصصی زنان و زایمان ایران، از دانشگاه شهید بهشتی، را کسب کرده ام. برای انجام هر اموری مربوط به طب زنان مانند: زایمان، زیبایی، نازایی، لیزرتراپی، جوانسازی ناحیه تناسلی، درمان خشکی واژن، بی اختیاری ادرار و… در خدمت شما عزیزان هستم.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین روش جراحی لابیاپلاستی

بهترین روش جراحی لابیاپلاستی

یکی از جراحی های زیبایی واژن که به منظور زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان انجام می گیرد لابیاپلاستی نام دارد. این روش جراحی امروزه بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. در این مقاله قصد...

مزایا و معایب تزریق چربی به واژن را بدانید

مزایا و معایب تزریق چربی به واژن را بدانید

از جمله اقدامات زیبایی و درمانی که با هدف دستیابی به مجموعه ای از نتایج و آثار مثبت در ناحیه تناسلی انجام می پذیرد، تزریق چربی به واژن است. این تکنیک نوین می تواند به کاهش معضلات و مشکلات ایجاد شده...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *