دکتر سهیلا نانکلی / بیماری های زنان / میومکتومی دردناک است؟

میومکتومی دردناک است؟

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

در این مقاله به بررسی جراحی میومکتومی می پردازیم. صحبت های دکتر سهیلا نانکلی _ متخصص زنان، زایمان و نازایی_ جراحی زیبایی زنان را در این باره ملاحظه می کنید.

میومکتومی چیست؟

از جمله جراحی های مهمی که از سوی بهترین متخصصین زنان انجام می شود جراحی میومکتومی است. در این جراحی هدف خارج کردن فیبروم های رحمی می باشد، که می توانند در طی یک جراحی تمامی اقدامات لازم را جهت بهبود وضعیت جسمی زنان و کاهش علائم مربوطه انجام دهند.

فیبروم ها تماما بافت های مربوط به نواحی داخلی رحم هستند که در اثر رشد غیر طبیعی بزرگ شده و می توانند باعث بروز اختلال شوند. از این رو حتما باید جراحی انجام شود تا این بافت خارج شود.

 

جراحی میوکتومی چگونه انجام شود؟

روند جراحی میومکتومی پیچیدگی ها و حساسیت های مربوط به خود را دارد.

از مهم ترین اقداماتی که شش ماه قبل از انجام جراحی میومکتومی انجام می شود این است که زنان باید تحت دارو درمانی قرار گیرند تا شرایط زنان برای انجام جراحی آماده شود. این دارو ها به نوعی هورمون درمانی است که تا حد زیادی اندازه فیبروم ها را کاهش می دهند و همین امر سبب تسهیل روند جراحی میومکتومی می شود.

روز جراحی تکنیک های مختلفی برای انجام جراحی بکار گرفته می شود که این روش ها بسته به شرایط جسمی بیمار و نیز بسته به تعداد و اندازه فیبروم ها انتخاب می شود.

نحوه جراحی میومکتومی

جراحی میومکتومی توسط دکتر سهیلا نانکلی_ متخصص زنان، زایمان و نازایی

انواع روش های جراحی میومکتومی

در روش های میومکتومی شکمی و میومکتومی لاپاراسکوپ می توانند با برش هایی که در نواحی روی شکم ایجاد می کنند به نواحی داخلی رحم دسترسی پیدا کنند و لیومیوم ها را خارج کنند.

در میومکتومی شکمی از لیزر استفاده می کنند اما در میومکتومی لاپاراسکوپ از ابزاری به نام لاپاراسکوپ استفاده می کنند.

نوع سوم میومکتومی هیستروسکوپی است. در این روش دیواره گردنه رحم را باز می کنند و از طریق هیستروسکوپ تمامی اقدامات جراحی و خارج ساختن لیومیوم ها انجام می شود.

آیا جراحی میومکتومی عوارض دارد؟

مهم ترین موضوعی که در پی جراحی میویکتومی مطرح می شود این است که این جراحی می تواند پیامد هایی برای زنان داشته باشد. البته باید این نکته را یادآور شویم که پزشکان بعد از جراحی تمامی تلاش خود را معطوف بر این می دارند که احتمال بروز این عوارض را به کمترین میزان ممکن برسانند.

مهم ترین عوارض بروز عفونت در نواحی رحمی و نواحی اطراف رحمی مثل تخمدان ها است.

ایجاد اسکار و یا انسداد مجرای مثانه از دیگر عوارضی است که به طور استثنا برای برخی از افراد رخ می دهد.

 

جراحی میومکتومی چرا انجام می شود؟

این جراحی همانطور که گفته شد زمانی انجام می شود فیبروم های رحمی بیش از اندازه رشد کنند و زندگی عادی زنان را مختل کنند. برای مثال مهم ترین عوارضی که فیبرو های بزرگ رحمی دارند:

 

از این رو برای این که این علائم از بین بروند و افراد بدون مشکل زندگی کنند تحت جراحی میومکتومی قرار می گیرند.

آیا جراحی میومکتومی دردناک است؟

برای انجام جراحی میومکتومی بسته به این که کدام تکنیک جراحی بکار گرفته شده است یا از روش بیهوشی عمومی یا از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند. از این رو در روند جراحی دردی متوجه زنان نمی شود.

بنابراین کسانی که نگران این مساله هستند می توانند به راحتی برای انجام این جراحی اقدام کنند.

 

هزینه جراحی میومکتومی

این جراحی از سوی بسیاری از بهترین متخصصین زنان انجام می شود و هر کدام از پزشکان بسته به این که از چه درجه ای از تخصص برخوردار هستند و این که چقدر روند جراحی پیچیده تر خواهد بود هزینه ای را دریافت می کنند که متغیر است.

از این رو نمی توان هزینه ای ثابت را برای انجام جراحی میومکتومی عنوان کرد.

 

نتیجه گیری

در پایان امید است که این نوشتار در مسیر آگاهی بخشی توانسته باشد موفق عمل کند.

بسیاری از زنان به جهت این که آگاهی چندانی در زمینه جراحی میومکتومی ندارند نگرانی هایی دارند که سبب دشوار تر شدن روند درمان می شود. از این رو توصیه می کنیم بعد از کسب اطلاعات با یک پزشک با تجربه و آگاه مشورت های لازم را داشته باشید. این امر سبب می شود که هم از میزان استرس هایتان کاسته شود و هم به موفقیت نتیجه درمان بینجامد.

خوش بختانه بسیاری از بهترین متخصصین زنان می توانند با اتکا بر تجربه و توانمندی هایی که دارند بهترین روند جراحی را برای بیماران رقم بزنند.

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر سهیلا نانکلی

دکتر سهیلا نانکلی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی (جراح زیبایی زنان)

من؛ دکتر سهیلا نانکلی، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در استان عزیز کرمانشاه هستم. این جانب، دوره های لیزر و RF زیبایی را در کشورهای مطرحی مانند: کره، ایتالیا و برخی مراکز معتبر در کشور آمریکا، گذرانده ام. رتبه چهلمین دوره برد تخصصی زنان و زایمان ایران، از دانشگاه شهید بهشتی، را کسب کرده ام. برای انجام هر اموری مربوط به طب زنان مانند: زایمان، زیبایی، نازایی، لیزرتراپی، جوانسازی ناحیه تناسلی، درمان خشکی واژن، بی اختیاری ادرار و… در خدمت شما عزیزان هستم.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عوارض بعد از یائسگی

عوارض بعد از یائسگی

یکی از دغده های خانم های میانسال قطع پریود و یا همان یائسگی زودرس است، که ممکن است این سوال پیش آید که، زمانی که خانمی با یائسگی زودرس مواجه شود چه مشکلاتی ممکن است برایش به وجود آید؟ به هر حال...

عمل ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

عمل ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

امروزه جراحی های زیبایی واژن مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار گرفته است. خانم هایی که تجربه زایمان به خصوص زایمان طبیعی را داشته اند ممکن است از ظاهر ناحیه تناسلی خود راضی نباشند و به دنبال اصلاح آن...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *